LVT Test Laboratuvarları
Hakkımızda

Hakkımızda

LVT Test Laboratuvarları Hakkında

LVT TEST LABORATUVARLARI LTD.ŞTİ. 2006 yılında başlayan altyapı çalışmaları sonucu %100 yerli sermaye ile Türkiye'de tam bağımsız üçüncü taraf deney laboratuvarı eksiğini gidermeye yönelik olarak kurulmuştur.
2009 Temmuz ayı içinde gerçekleşen TÜRKAK denetimi ile Türkiye'de konusunda hizmet veren tek özel laboratuvar olmuştur.

 LVT; her yıl gerçekleşen denetimler ile hizmet ağını genişleterek, bünyesine EMC & LVD laboratuvar hizmetlerini eklemiş ve bugün, kapsamında yer alan 100'ün üzerinde ulusal / uluslararası standart ile yerli ve yabancı bir çok kuruluşa; tip deneyleri, AR&GE hizmetleri, kabul deneyleri alanlarında çözüm ortaklığı sağlamaktadır.

Yerli üreticilerimiz açısından önemli bir ihtiyacın Türkiye içinde aynı zamanda KOSGEB destekleri ile sağlanmasına öncülük etmiştir.

2014 yılında LVT, gerçekleşen uygunluk değerlendirme denetimi ile laboratuvar akreditasyonu yanında uygunluk değerlendirme akreditasyonunu ilk denetimde almaya hak kazanarak tarafsız, güvenilir, bağımsız çalışma prensipleri doğrultusunda, ürün belgelendirme konusunda kendi laboratuvarına sahip tek yerli akredite özel kurum olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2019 yılında; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile imzalanan protokol akabinde, ilk özel piyasa gözetim laboratuvarı olarak atanmıştır.

LVT; kuruluşundan bu yana sektör ihtiyaçlarına güçlü altyapısı, teknik alanda uzman 30 kişilik yetkin ekibi, ödün vermediği tarafsız, güvenilir ve bağımsız kalite anlayışı ile uluslararası alanda yapılan çalışmaların takibini güncel olarak sağlayarak elektromekanik sektöründe yer alan firmaların tüm dünya ile birlikte en yeni ve en iyi hizmetten yararlanmasını sağlamaktadır.