LVT Test Laboratuvarları
LVD Testi
LVD Testi

LVD testi, alçak gerilim direktifi altında uyumlaştırılmış standartların belirttiği deneylerdir.

LVD Testi

LVD Testi

LVD testi, alçak gerilim direktifi altında uyumlaştırılmış standartların belirttiği deneylerdir. Ürün bazlı yapılan uygulamalarda temel amaç ürünün canlıya ve çevreye bir zarar vermeden normal ve hata şartlarındaki performansını doğrulamaktır. LVT Test Laboratuvarları olarak LVD testi uygulamalarında imalatçılara test ve Ar-Ge imkanı sunmaktayız. Gelen talepler doğrultusunda herhangi bir karşılık talep etmeden standart eğitimleri gerçekleştirmekte ve standardın gereksinimleri konusunda değerli firmalarımıza bilgi vermekteyiz.


Armatür Testi


LVD Testi


IEC 60598 (LVD Testi) standartlar serisi aydınlatma armatürlerinin güvenlik deneylerini kapsamaktadır. LVT Test Laboratuvarları olarak kuruluşumuzdan bu yana, aydınlatma armatürü sektöründen 300’ün üzerinde firmaya hizmet vermiş bulunmaktayız. Ayrıca IEC 60598 serisi standartların en kritik testi olan IP ve Nem testleri için, Türkiye’nin en büyük toz kabini, yağmurlama düzeneği ve nem kabini ile siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız. LVT Test Laboratuvarları olarak IEC 60598 standartlarında akredite olarak test hizmeti verdiğimiz için, KOSGEB test maliyetlerinin %60 kadarını geri ödeme ile desteklemektedir.


Bilgi Teknolojisi Cihazları Testi


LVD Testi


IEC 62368-1 (LVD testi) Standardı günümüzün şartlarına uyum sağlamak amacıyla ses ve görüntü cihazları (IEC 60065) standartları ile bilgi teknolojisi cihazları (IEC 60950-1) standartlarının yerine geçmiş risk/tehlike temelli güvenlik standardıdır. Üçüncü taraf test laboratuvarı unvanı ile IEC 62368-1 standardını kapsamına ekleyen ilk laboratuvar olarak LVT Test Laboratuvarları alanında uzman kadrosuyla IEC 62368-1 standardı kapsamında siz müşterilerimize hızlı ve etkin bir hizmet sunmaktadır.


Laboratuvar Ölçüm Cihazları Testi


LVD Testi


IEC 61010-1 (LVD testi)  ölçme, kontrol ve laboratuvarda kullanılan elektriksel donanımların güvenlik standardıdır. Laboratuvarımızda müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda test ve Ar-Ge desteği vermekteyiz. LVT Test Laboratuvarları olarak dinamik ve tecrübeli kadromuzla günümüz teknolojik gelişmelerini takip ederek tarafsız, etkin ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız.


Ev ve Benzeri Yerlerde Kullanılan Cihaz Testi


LVD Testi


IEC 60335 (LVD testi) kapsamında ev ve benzeri ortamlarda kullanılan birçok ürünün güvenlik testlerini akreditasyon kapsamında gerçekleştirebilmekteyiz. Bu testler sonucunda ürünün normal koşullar ve beklenmeyen arıza durumlarında performansı yetkin personel tarafından kayıt altına alınmakta, muayene ve test sonuçları beraber raporlanmaktadır. İmalatçılara test hizmetinin yanı sıra AR-Ge imkanı da sunan altyapımız ile yerli yabancı birçok firmaya hizmet vermekteyiz.


Makine Testi


LVD Testi


IEC 60204-1 (LVD testi) standardı, makinaların elektriksel donanımlarının yeterli güvenliği sağlaması amacıyla oluşturulan bir standarttır. LVT Test Laboratuvarları olarak günümüzde hızla gelişen teknolojilere uyum sağlayarak, imalatçıların ihtiyacına uygun ve kullanıcıların güvenliği doğrultusunda tarafsız, güvenilir ve etkin bir şekilde testlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Testleri imalatçı sahasında gerçekleştirebilecek mobil hizmeti de sağlayarak firmalarımıza destek vermekteyiz.


IP Testi


LVD Testi


IEC 60529 kapsamında koruma derecesinin doğrulanması için yapılan testler, laboratuvarımız bünyesinde IP 68 seviyesine kadar akreditasyon kapsamında gerçekleştirilmektedir. LVD direktifi altında birçok standardın içinde yer alan IP testleri gerek ürün standartlarına bağla olarak gerekse deney standardına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Numunelerin boyutlarına cevap verecek şekilde tasarlanan toz kabinimiz ve suya karşı koruma testlerinde kullanılan standart düzeneklerimiz ile onlarca sektörden farklı firmaya ürünlerini güvenilir ve bağımsız bir ortamda test etme şansı tanımaktayız. 


IK Testi


LVD Testi


IEC 62262 standardı numunelerin dış mekanik etkilere mukavemetini doğrulamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.IK10 seviyesine kadar standardın gereklilikleri yerine getirilerek yapılan uygulamalarda imalatçılar ürünlerinin performasını görmekte ve piyasaya arz edecekleri ürünler hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Beyan edilen değerlerin sonuçları firmalar ile paylaşılabildiği gibi, AR-GE süreçlerinde ürünün dayanım derecesi tespit edilebilmektedir.


Çevresel Testler


LVD Testi


IEC 60068 serisi standartlar kapsamında yapılan çevresel testler soğuk, sıcak, nem, korozyon gibi bir çok uygulamayı barındırmaktadır. Özel olarak imal edilen çevresel test kabinlerimizde birçok ürün grubunu test etmekteyiz. Tip testi hizmetinin yanı sıra, yerli imalatçılara AR-GE süreçlerinde de test imkanı sağlayarak, ürünlerinin öngörülen çevresel koşullara hazırlanması noktasında destek vermekteyiz.