LVT Test Laboratuvarları
Redresör Testi
Redresör Testi

TS EN 60146-1-1, elektronik elemanlarının kullanıldığı yarı iletken teknolojisi ile üretilen güç çeviricilerinin performans kurallarını belirleyen güvenlik standardıdır.

Redresör Testi

Redresör Testi

TS EN/IEC 60146-1-1, elektronik elemanlarının kullanıldığı yarı iletken teknolojisi ile üretilen güç çeviricilerinin performans kurallarını belirleyen güvenlik standardıdır.

Bu Uluslararası Standart, kontrol edilebilir ve / veya kontrol edilemeyen elektronik valf cihazları kullanan tüm yarı iletken güç dönüştürücülerinin ve yarı iletken güç anahtarlarının performansına yönelik gereksinimleri belirtir.

Elektronik valf cihazları esas olarak, kontrol edilemeyen (yani doğrultucu diyotlar) veya kontrol edilebilen (yani, tristörler, triaklar, kapama tristörleri ve güç transistörleri) yarı iletken cihazları içerir. Kontrol edilebilir cihazlar, ters bloke edici veya ters iletken olabilir ve akım, voltaj veya ışık aracılığıyla kontrol edilebilir.

Bu standart, öncelikle genel olarak dönüştürücüler için temel gereksinimleri ve a.c.'nin dönüştürülmesi için hat değiştirmeli dönüştürücüler için geçerli olan gereksinimleri belirtmeyi amaçlamaktadır. Bu standardın bölümleri, kendi ürün standartlarına sahip olmadıkları sürece diğer elektronik güç dönüştürücü türleri için de geçerlidir.

Bu özel ekipman gereksinimleri, güç dönüştürme uygulayan veya komütasyon kullanan (örneğin yarı iletken kendinden değiştirmeli dönüştürücüler) veya belirli uygulamaları içeren (örneğin, dc motor sürücüleri için yarı iletken dönüştürücüler) veya söz konusu özelliklerin bir kombinasyonunu içeren (örneğin örneğin elektrikli demiryolu araçları için doğrudan doğru akım dönüştürücüler) ekipmanlar içinde geçerlidir.

Bu standart, özel bir ürün standardı kapsamına girmeyen tüm güç dönüştürücüler için özel ürün standardı kapsamında değilse geçerlidir. 

TS EN/IEC 60146-1-1 standardı kapsamında güncel şartnamelere uygun ve müşteri taleplerine anında cevap veren uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. İlgili standat için çalışmalarımız ve hizmetimiz ürün belgelendirme kapsamını da içermektedir.