LVT Test Laboratuvarları
EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )
EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )

EMC Testi yani Elektromanyetik Uyumluluk Testleri, herhangi bir elektrikli ve elektronik cihazın veya sistemin diğer cihazlar ile uyumunu doğrulamaktadır.

EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )

EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )

EMC Nedir ?

Tüm elektrikli ve elektronik cihazlar manyetik gürültü yayma potansiyeline sahiptir. Elektromanyetik Uyumluluk (EMC), elektrikli ve elektronik cihazların veya sistemlerin ortama yaydığı manyetik gürültüler ve bağışıklık şartlarıyla ilgilidir. Elektromanyetik Uyumluluğun (EMC) amacı, farklı cihazların veya sistemlerin ortak bir elektromanyetik ortamda istenildiği gibi çalışmasıdır.


EMC Testi Nedir ?

Elektromanyetik Uyumluluk Testlerinde (EMC Testi), herhangi bir elektrikli ve elektronik cihazın veya sistemin, ortamdaki diğer cihaz veya sistemlerden etkilenmeden ve bunları etkilemeden çalışması hedeflenir. EMC Testi genel olarak bağışıklık ve emisyon testleri olarak iki kategoride incelenir. LVT Test Laboratuvarları olarak, üretim yapan firmalarımıza test ve Ar-Ge ihtiyaçları doğrultusunda tarafsız ve tecrübeli kadromuz ile en doğru hizmeti sunmak öncelikli hedefimizdir. İlgili testleri imalatçı sahasında gerçekleştirebilecek mobil hizmeti de sunarak firmalarımıza destek vermekteyiz.


Bağışıklık Testi


EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )


EMC Testi, bir cihazın veya sistemin elektromanyetik uygunluğunun kontrol edildiği testlerdir. Bağışıklık Testleri, elektrikli ve elektronik cihazların veya sistemlerin, ortamdaki diğer cihaz veya sistemlerden etkilenmeden, istenilen koşullar altında düzgün çalışması için gerçekleştirilen EMC Testleridir. LVT Test Laboratuvarları olarak firmaların ihtiyaçları doğrultusunda tecrübeli kadromuz ile etkin bir hizmet sunmaktayız.


Yayınım Testi


EMC Testi ( Elektromanyetik Uyumluluk )


EMC Testi, bir cihazın veya sistemin elektromanyetik uygunluğunun kontrol edildiği testlerdir. Emisyon Testleri, Elektrikli ve elektronik cihazların veya sistemlerin, ortama veya şebekeye yaydığı manyetik gürültülerin ölçüldüğü EMC Testleridir. LVT Test Laboratuvarları olarak üretim yapan firmalarımıza test ve Ar-Ge ihtiyaçları doğrultusunda uzman kadromuz ile hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız.


Bu Başlıklarıda İnceleyin