0312 815 13 25 - 26
lvt@lvt.com.tr

Pano Tip Testi

Pano Tip Testi

IEC 61439 Pano tip testlerini içeren (Tasarım doğrulama) , alçak gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni standardıdır

Pano Tip Testi

Pano Tip Testi

TS EN/IEC 61439 Pano tip testlerini içeren (Tasarım doğrulama) , alçak gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni standardıdır. 

TS EN/IEC 61439-1 : Alçak gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni donanımları - Bölüm 1: Genel kurallar

TS EN/IEC 61439-2 : Alçak gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni donanımları - Bölüm 2: Güç anahtarlama ve kontrol düzenekleri

TS EN/IEC 61439-3 : Alçak gerilim anahtarlama düzeni ve kontrol düzeni panoları - Bölüm 3: Sıradan kişiler tarafından çalıştırılması amaçlanan dağıtım panoları (DBO)

TS EN/IEC 61439-4 : Alçak gerilim anahtarlama düzeni ve kontrol düzeni panoları - Bölüm 4: Şantiyelerde kullanılan panolarla (ACS) ilgili özel kurallar

TS EN/IEC 61439-5 : Alçak gerilim anahtarlama düzeni ve kontrol düzeni panoları – Bölüm 5: Genel şebekelerdeki güç dağıtımı için panolar

TS EN/IEC 61439-6 : Alçak gerilim anahtarlama düzeni ve kontrol düzeni panoları - Bölüm 6: Baralı kanal sistemleri (bara yolları)


Tasarım doğrulamanın adımları , test - mukayese - hesaplama olarak gerçekleştirilmektedir. Uygulamaların içerikleri standardın ilgili maddelerinde detaylandırılmıştır.

Test süreçleri dizaynın normal çalışma koşullarında ve beklenmeyen arıza durumlarında performansını doğrulamakta, beklenen performansı tanımlamaktadır.

Laboratuvarımız bünyesinde bu standarda ait ürünlerin tip testlerini tecrübeli ve uzman kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz. Günümüz gelişen ve değişen şartlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap veren kadromuz ile hizmet sunmaktayız.

Ayrıca laboratuvarımız IEC 61439 standardı belgelendirme kapsamında olup, tip testlerini tamamlamış ve başarılı bir işyeri denetimi geçirmiş firmalarımıza dinamik ve tecrübeli kadromuz ile belgelendirme hizmeti de sunmaktayız. IEC 61439 standardı kapsamında 80’nin üzerinde belgeli firmaya aktif olarak toplamda 250‘nin üzerinde vermiş olduğumuz belge ile müşterilerimizin yurt içi ve yurt dışı pazarında aktif rol almasına destek olmaktayız.