LVT Test Laboratuvarları
TS EN/IEC 60243-1 Yüksek Gerilim Deneyi
TS EN/IEC 60243-1 Yüksek Gerilim Deneyi

Günümüzde elektrik ve elektronik çok önemli yer kaplamaktadır. Günlük hayatta kullanmış olduğumuz elektronik ve elektrikli cihazlar yaşantımızı oldukça kolaylaştırmaktadır.

TS EN/IEC 60243-1 Yüksek Gerilim Deneyi

TS EN/IEC 60243-1 Yüksek Gerilim Deneyi


TS EN / IEC 60243-1 : Yalıtkan malzemelerin elektrik dayanımı


Deney metotları - Bölüm 1: Şebeke frekanslarındaki deneylerGünümüzde elektrik ve elektronik çok önemli yer kaplamaktadır. Günlük hayatta kullanmış olduğumuz elektronik ve elektrikli cihazlar yaşantımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Tabi bu esnada bu cihazları kullanırken güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekmektedir. Bu önemlerden en önemlisi di elektrik kontrol diyebiliriz. Elektronik ve elektrikli cihazlarda kullanılması amaçlanan yalıtkan ürünlerin di elektrik kontrolleri yapılmış olması gerekmektedir. Özellikle yüksek gerilimde iş güvenliği için kullanılan yalıtkan ürünlerin kontrolleri elzemdir.


TS EN/IEC 60243-1 Yüksek gerilim deney teknikleri - Bölüm 1: Genel tarifler ve deney kuralları, di elektrik deneyleri yapılırken yapılması gerekenleri ve deney düzenekleri hakkında gerekli bilgileri anlatmaktadır. İmalatçı ile deneyi gerçekleştirecek laboratuvar arasındaki anlaşmaya göre, standartta belirtilen gerilim arttırma metotlarından beyan alınan metoda göre uygun elektrot ile deney işlemi gerçekleştirilir.

Bu Başlıklarıda İnceleyin
3617